Szakiskola

A fiatalok munkanélkülisége ellen az egyik lehetséges eszköz az iskolázottság, a szakképesítés megszerzése.

A tanulásban akadályozott fiatalok szakképző iskolatípusa a Szakiskola, mely a gyógypedagógiai intézmény része, középfokú nevelési–oktatási intézmény. A speciális nevelés az egyéni bánásmód és az egyéni haladás elvére épül, melyben folyamatos a praktikus ismeretek oktatása, a kommunikációs és szociális képességek fejlesztése. Differenciált segítséget nyújt a szakma tanulásához, az adott munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciák elsajátításához. Kiemelt feladatunk, hogy a tanulók a munkába álláshoz és életkezdéshez szükséges ismereteket is megszerezzék. Ennek alapvető fontosságú eszköze a szakma iránti szeretet kialakítása, a minőségi, pontos munkavégzésre nevelés. Felkészíti tanulóikat az egész életen át tartó tanulásra, a tanulók társadalmi beilleszkedésére. Fontos törekvésünk, hogy az Szakiskola felkészítő, nevelő-oktató munkája összhangban legyen a munkaerő–piaci igényekkel és követelményekkel. A tudásalapú társadalom új kihívásokat, elvárásokat jelent intézményünk számára is.

A lehetőségekhez képest minden felvett tanulónk számára szakmát, megélhetést jelentő szakképesítést kívánunk biztosítani. Törekszünk arra, hogy minél kisebb legyen a lemorzsolódás. Eltökélt szándékunk, hogy tanulóink olyan tudásra, erkölcsi normákra tegyenek szert, amelyek alkalmassá teszik őket a munkahelyen való beilleszkedésre, a közösségi életre, ahol alkalmazni tudják a kulturált viselkedés szabályait. Képesek legyenek érdekeik érvényesítésére, eredménnyel, sikeresen helyezkedjenek el szakmájukban.


Parkgondozó  – részszakma, 9/E + 2 évfolyamos szakmai oktatás

A tanulók elsősorban dísznövények, virágok, díszcserjék, díszfák termesztésével és gondozásával ismerkednek meg. Munkájuk során kisebb kerti gépeket használnak környezetünk szebbé tételéért.

Számítógépes adatrögzítő – részszakma, 9/E + 2 évfolyamos szakmai oktatás

Korszerű világunkban már szinte alapkövetelmény a számítógép ismerete, használata. A számítógépes adatrögzítő rész–szakképesítés képzés célja, hogy a tanulóink olyan gyakorlatban használható informatikai és ügyviteli ismereteket szerezzenek, amellyel alkalmassá vállak irodai ügyfélszolgálati feladatok ellátására.

Szakácssegéd – részszakma, 9/E + 2 évfolyamos szakmai oktatás

Alapvető feladata a szakács munkájának segítése, kiegészítése. Munkaterülete a konyha és helyiségei. Előkészíti a tevékenységéhez szükséges gépeket, berendezéseket, eszközöket, anyagokat, gondoskodik a tisztán tartásukról. Fenntartja a konyha rendjét, takarít, mosogat, az ételek jellegének megfelelően előkészíti a nyers- és félkész anyagokat. Alkalmazza a konyhatechnológiai műveleteket.

 

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.